Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami Środa, 13 września 2017 Dyrektor Szkoły Podstawowej zaprasza Rodziców na spotkanie, które odbędzie się 18 września 2017r. o godz. 16.30 na hali sportowej szkoły.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego Piątek, 1 września 2017 Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego - 4 września 2017 r.: godz. 8.00 - msza święta, godz. 9.00 - akademia inaugurująca nowy rok szk., spotkanie z wychowawcami, godz. 10.15 - odjazd autobusów szkolnych.

Noc w szkole

Noc w szkole Sobota, 3 czerwca 2017 „Karaluchy pod poduchy czyli noc w szkole” Z nocy drugiego na trzeciego czerwca uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą p. I. Konieczny i opiekunem p. A. Myśliwiec nocowali na świetlicy szkolnej. Program imprezy był dość bogaty. P. Marta Kotyla zorganizowała dla młodzieży lekcję biblioteczną, podczas której uczniowie zmierzyli się z quizem opartym o dobrze znane lektury. Następnie uczniowie dyskutowali nt. znaczenia odkrytego hasła: „Szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni”. W dalszej kolejności uczniowie urządzili mini zawody na hali sportowej. Oprócz typowych gier drużynowych szóstoklasiści wzięli udział w strategicznej zabawie „Przejmowanie flagi”, gdzie trzeba było wykazać się sprytem, szybkością oraz umiejętnością planowania i pracy w zespole. Po pysznej kolacji uczniowie z opiekunami usadowili się w kąciku zabaw i gier grupowych, oglądali filmy i oddawali się luźnym rozmowom. Gdy przyszedł czas na ciszę nocną ciężko było zmrużyć oko. W końcu się udało, jednak ranne ptaszki obudziły się już koło wpół do szóstej. Po wspólnym śniadaniu i pożegnalnym meczu na sali gimnastycznej uczestnicy rozeszli się do domów. Ależ to była noc :).

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa Czwartek, 19 stycznia 2017 Już niecały miesiąc do wspaniałej Zabawy Karnawałowo - Walentynkowej którą organizuje Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku. Bilety sprzedają się jak świeże bułeczki i zostało już ich niewiele. Gwarantujemy zabawę jakiej jeszcze nie przeżyliście !!! Serdecznie zapraszamy.

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa Środa, 4 stycznia 2017 Bilety już do nabycia ! Już od kilku dni można zakupić bilety na zabawę Karnawałowo-Walentynkową w sekretariacie Szkoły Podstawowej. Wszystkich zainteresowanych ZAPRASZAMY.

Informacja

Informacja Niedziela, 1 stycznia 2017 UWAGA !!! Ze względu na nie obecność osoby nadzorującej przejście dla pieszych w dniach 03 - 04. stycznia 2017 r. prosimy rodziców/opiekunów o zapewnienie bezpiecznego dojścia dzieci do i ze szkoły. Dziękujemy.

Jasełka

Jasełka Czwartek, 22 grudnia 2016 Jasełka 2016 !!! Do dziś nie milkną brawa jakie otrzymali aktorzy występujący na rajskich Jasełkach. Aktorzy - amatorzy, którzy złamali wszystkie bariery międzypokoleniowe i w cudowny sposób przekazali wesołą nowinę narodzin PANA. Na scenie w Kaplicy św. Barbary w Rajsku wystąpiło kilka pokoleń rajszczan. Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Rajsku wesoło brykały jak Baranki, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rajsku obsadzili większość ról od pasterzy, gwiazdek na niebie, aż po chór aniołów. Absolwenci rajskich szkół zobaczyć można było jako Józefa, Maryję oraz Aniołów. Do występu zaangażowali się także rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz inni mieszkańcy Rajska jako: Trzej Królowie, Herod i Diabeł. Ogromne podziękowania dla Pań (Małgosi, Moniki oraz Izy) ze Szkoły Podstawowej w Rajsku za przygotowanie dzieci oraz całego występu. Kolejna odsłona jasełek już 15 stycznia 2017 r. ZAPRASZAMY!!!

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa Czwartek, 15 grudnia 2016 Zaczynamy odliczanie!!! Pozostało 58 dni do wspaniałej zabawy z Zespołem "REVERS" na żywo oraz pysznym jedzeniem. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku serdecznie zaprasza na Zabawę Karnawałowo - Walentynkową. Podczas zabawy liczne atrakcje oraz loterie. Ilość miejsc ograniczona. ZAPRASZAMY !!!

Konsultacje

Konsultacje Wtorek, 13 grudnia 2016 Zapraszamy na konsultacje 19.12.2016 (poniedziałek)  godzina 16:30 - 17:30

Spotkanie z teatrem

Spotkanie z teatrem Środa, 23 listopada 2016 W ramach priorytetów MEN dotyczących upowszechniania czytelnictwa, wychowania do wartości i popularyzacji technologii informatycznej uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nowocześnie przygotowanych spektaklach teatralnych będących adaptacjami tradycyjnych utworach literackich traktujących o wartościach uniwersalnych. Młodsi uczniowie obejrzeli „Jasia i Małgosię”, gdzie dekoracja przygotowana w technologii multimedialnej, eksponowała tradycyjne, baśniowe zwycięstwo dobra nad złem. Starsi natomiast przenieśli się do krainy mitów greckich, gdzie poznali historie najpopularniejszych postaci starożytności będących do dziś symbolami siły, władzy, pychy, brawury czy sprawiedliwości. Warto zauważyć sam wyjazd na spektakl stał się doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o wartości jaką jest sztuka.