Informacja

Informacja Środa, 31 stycznia 2018 KOMUNIKAT Ze względu na nieobecność osoby nadzorującej przejście dla pieszych w dniach 01-08.02.2018 roku prosimy o zapewnienie bezpiecznego dojścia dzieci do szkoły oraz powrotu do domu przez rodziców.

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami Środa, 13 września 2017 Dyrektor Szkoły Podstawowej zaprasza Rodziców na spotkanie, które odbędzie się 18 września 2017r. o godz. 16.30 na hali sportowej szkoły.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego Piątek, 1 września 2017 Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego - 4 września 2017 r.: godz. 8.00 - msza święta, godz. 9.00 - akademia inaugurująca nowy rok szk., spotkanie z wychowawcami, godz. 10.15 - odjazd autobusów szkolnych.

Edukacja antytytoniowa

Edukacja antytytoniowa Poniedziałek, 5 czerwca 2017 Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2016/2017 do ogólnopolskiego programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I - III szkół podstawowych. W programie uczestniczyli uczniowie klas I-III. W ramach programu odbyły się zajęcia warsztatowe, na których dzieci dowiedziały się co to jest zdrowie, od czego zależy, co szkodzi naszemu zdrowiu, co robić gdy zdrowie jest zagrożone. Na zakończenie programu w ramach podsumowania zdobytej wiedzy przeprowadzono warsztaty plastyczne pt. "Nasz kolorowy świat czyli, nie pal przy mnie proszę".

Noc w szkole

Noc w szkole Sobota, 3 czerwca 2017 „Karaluchy pod poduchy czyli noc w szkole” Z nocy drugiego na trzeciego czerwca uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą p. I. Konieczny i opiekunem p. A. Myśliwiec nocowali na świetlicy szkolnej. Program imprezy był dość bogaty. P. Marta Kotyla zorganizowała dla młodzieży lekcję biblioteczną, podczas której uczniowie zmierzyli się z quizem opartym o dobrze znane lektury. Następnie uczniowie dyskutowali nt. znaczenia odkrytego hasła: „Szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni”. W dalszej kolejności uczniowie urządzili mini zawody na hali sportowej. Oprócz typowych gier drużynowych szóstoklasiści wzięli udział w strategicznej zabawie „Przejmowanie flagi”, gdzie trzeba było wykazać się sprytem, szybkością oraz umiejętnością planowania i pracy w zespole. Po pysznej kolacji uczniowie z opiekunami usadowili się w kąciku zabaw i gier grupowych, oglądali filmy i oddawali się luźnym rozmowom. Gdy przyszedł czas na ciszę nocną ciężko było zmrużyć oko. W końcu się udało, jednak ranne ptaszki obudziły się już koło wpół do szóstej. Po wspólnym śniadaniu i pożegnalnym meczu na sali gimnastycznej uczestnicy rozeszli się do domów. Ależ to była noc :).

Noc Bibliotek

Noc Bibliotek Sobota, 3 czerwca 2017 Nasza Szkoła wzięła udział w III wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która odbywa się w sobotę 3 czerwca 2017 r. Ponad 1300 bibliotek w całej Polsce tego wieczoru czeka na czytelników z niebanalnym programem i superatrakcjami pod wspólnym hasłem "Czytanie porusza". Zapraszamy na relację :) Noc bibliotek za nami. Wieczorem 2.06.2017 r. uczniowie kl. VI pod opieka pań Izabeli Konieczny i Agaty Myśliwiec spotkali się na terenie naszej placówki, gdzie postanowili przeżyć nocną przygodę z bohaterami swoich ulubionych utworów literackich. Zajęcia rozpoczęto pod opieką bibliotekarza szkolnego, który w czasie krótkich zajęć teoretyczno-literackich pomógł uczniom przypomnieć sobie wiele poznanych książek z zasobów szkolnej biblioteki. Później pod kierunkiem wychowawcy uczniowie mogli próbować swoich sił w przygodach zaczerpniętych z pomysłów ich ulubionych autorów. Zabawy zakończyły nocne dyskusje . Rankiem wszyscy zadowoleni i z apetytem na nowe literackie podróże opuścili mury szkoły.

Poezja Juliana Tuwima

Poezja Juliana Tuwima Czwartek, 1 czerwca 2017 Ponadczasowy urok poezji Juliana Tuwima Czternaścioro uczniów kl. I-III wzięło udział w zorganizowanym przez ich wychowawczynie konkursie recytatorskim. Publikę dla występujących stanowili ich koleżanki i koledzy z klas, a występy oceniało jury pod przewodnictwem pani Barbary Gracy z Gminnej Biblioteki Publicznej. Utwory prezentowane przez uczestników to zarówno bardzo popularne takie jak „Skakanka”, Abecadło” czy „Okulary”, jak i mniej znane młodym odbiorcom np. „Dżoncio”. Młodzi wykonawcy wykazali się świetną pamięcią, opanowaniem i talentem aktorskim, dlatego trudno było wyłonić najlepszych. Ostatecznie I miejsce zajęła uczennica kl. III Dominika Chowaniec, która recytowała utwór „Ptasie radio”, II miejsce Milena Ledwik z kl. III, recytująca wiersz „Dżoncio”, III miejsce Judyta Białostocka – uczennica kl. I prezentująca „Abecadło”, a wyróżnienie Gabriela Walus, która przedstawiła „Skakankę”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Wycieczka do kopalni soli

Wycieczka do kopalni soli Piątek, 5 maja 2017 5 maja 2017 roku uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Atrakcji było co niemiara! Poza zwiedzaniem solnych pomieszczeń, dzieci miały okazję przejechać się podziemną kolejką, obejrzeć prezentacje multimedialne, które w przystępny i humorystyczny sposób przybliżyły im historię kopalni oraz ciężką pracę górników. Poznały również legendy związane z kopalnią w Bochni. Na koniec chętni uczniowie rozegrali mecz piłki nożnej w podziemnej hali sportowej. Co bardziej leniwi więcej czasu poświęcili na uzupełnienie spalonych kalorii (pizza, frytki, zapiekanki wiodły prym). W drodze powrotnej było gwarno i wesoło. Oczywiście najpierw pamiątki z wycieczki musiały zostać zaprezentowane kolegom i wychowawcom, a potem śpiew współczesnych przebojów dyskotekowych nie pozwolił niektórym śpiochom spać i sprawił, że podróż minęła niezwykle szybko !

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa Czwartek, 19 stycznia 2017 Już niecały miesiąc do wspaniałej Zabawy Karnawałowo - Walentynkowej którą organizuje Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku. Bilety sprzedają się jak świeże bułeczki i zostało już ich niewiele. Gwarantujemy zabawę jakiej jeszcze nie przeżyliście !!! Serdecznie zapraszamy.

Konkurs plastyczne

Konkurs plastyczne Środa, 18 stycznia 2017 Trzy zimowe konkursy plastyczne rozstrzygnięte! Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Tradycje świąteczne i noworoczne. Hej, kolęda, kolęda!”. Nagrody otrzymały: - Anna Baranowska (kl. III) – kat. prace płaskie, - Joanna Kobosko (kl. V) – kat. prace przestrzenne. Wyróżnienia uzyskały: - Katarzyna Rydzoń (kl. III), - Natalia Kapuścińska (kl. III), - Milena Ledwik (kl. III), - Kamila Przesór (kl. III). Ponadto do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się prace następujących uczniów: - Wiktoria Ryszka (kl. III), - Wiktoria Czyżycka (kl. IV), - Lidia Jastrzębiowska (kl. VI), - Kornelia Korczyk (kl. VI), - Julia Ledwik (kl. VI), - Jakub Krawczyk (kl. II), - Jacek Księżarczyk (kl. IV), - Łukasz Pawiński (kl. V). W II edycji Gminnego Konkursu Plastycznego o św. Maksymilianie M. Kolbe „Tylko miłość jest twórcza” III miejsce zajęła Wiktoria Borycka (kl. VI), a wyróżnienie otrzymała Julia Ledwik (kl. VI). Z kolei w Gminnym Rodzinnym Konkursie Plastycznym „Anioł Bożonarodzeniowy” wyróżnienie otrzymały Julia i Milena Ledwik z rodzicami. Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów!