Informacja

Informacja Czwartek, 5 kwietnia 2018 W dniach 06 oraz 09 kwietnia br. prosimy o zapewnienie bezpiecznego dojścia i powrotu dzieci do szkoły przez rodziców, z powodu nieobecności osoby nadzorującej przejście przez jezdnię Dyrektor Szkoły Przemysław Dziedzic

Informacja

Informacja Środa, 31 stycznia 2018 KOMUNIKAT Ze względu na nieobecność osoby nadzorującej przejście dla pieszych w dniach 01-08.02.2018 roku prosimy o zapewnienie bezpiecznego dojścia dzieci do szkoły oraz powrotu do domu przez rodziców.

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami Środa, 13 września 2017 Dyrektor Szkoły Podstawowej zaprasza Rodziców na spotkanie, które odbędzie się 18 września 2017r. o godz. 16.30 na hali sportowej szkoły.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego Piątek, 1 września 2017 Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego - 4 września 2017 r.: godz. 8.00 - msza święta, godz. 9.00 - akademia inaugurująca nowy rok szk., spotkanie z wychowawcami, godz. 10.15 - odjazd autobusów szkolnych.

Edukacja antytytoniowa

Edukacja antytytoniowa Poniedziałek, 5 czerwca 2017 Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2016/2017 do ogólnopolskiego programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I - III szkół podstawowych. W programie uczestniczyli uczniowie klas I-III. W ramach programu odbyły się zajęcia warsztatowe, na których dzieci dowiedziały się co to jest zdrowie, od czego zależy, co szkodzi naszemu zdrowiu, co robić gdy zdrowie jest zagrożone. Na zakończenie programu w ramach podsumowania zdobytej wiedzy przeprowadzono warsztaty plastyczne pt. "Nasz kolorowy świat czyli, nie pal przy mnie proszę".

Noc w szkole

Noc w szkole Sobota, 3 czerwca 2017 „Karaluchy pod poduchy czyli noc w szkole” Z nocy drugiego na trzeciego czerwca uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą p. I. Konieczny i opiekunem p. A. Myśliwiec nocowali na świetlicy szkolnej. Program imprezy był dość bogaty. P. Marta Kotyla zorganizowała dla młodzieży lekcję biblioteczną, podczas której uczniowie zmierzyli się z quizem opartym o dobrze znane lektury. Następnie uczniowie dyskutowali nt. znaczenia odkrytego hasła: „Szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni”. W dalszej kolejności uczniowie urządzili mini zawody na hali sportowej. Oprócz typowych gier drużynowych szóstoklasiści wzięli udział w strategicznej zabawie „Przejmowanie flagi”, gdzie trzeba było wykazać się sprytem, szybkością oraz umiejętnością planowania i pracy w zespole. Po pysznej kolacji uczniowie z opiekunami usadowili się w kąciku zabaw i gier grupowych, oglądali filmy i oddawali się luźnym rozmowom. Gdy przyszedł czas na ciszę nocną ciężko było zmrużyć oko. W końcu się udało, jednak ranne ptaszki obudziły się już koło wpół do szóstej. Po wspólnym śniadaniu i pożegnalnym meczu na sali gimnastycznej uczestnicy rozeszli się do domów. Ależ to była noc :).

Noc Bibliotek

Noc Bibliotek Sobota, 3 czerwca 2017 Nasza Szkoła wzięła udział w III wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która odbywa się w sobotę 3 czerwca 2017 r. Ponad 1300 bibliotek w całej Polsce tego wieczoru czeka na czytelników z niebanalnym programem i superatrakcjami pod wspólnym hasłem "Czytanie porusza". Zapraszamy na relację :) Noc bibliotek za nami. Wieczorem 2.06.2017 r. uczniowie kl. VI pod opieka pań Izabeli Konieczny i Agaty Myśliwiec spotkali się na terenie naszej placówki, gdzie postanowili przeżyć nocną przygodę z bohaterami swoich ulubionych utworów literackich. Zajęcia rozpoczęto pod opieką bibliotekarza szkolnego, który w czasie krótkich zajęć teoretyczno-literackich pomógł uczniom przypomnieć sobie wiele poznanych książek z zasobów szkolnej biblioteki. Później pod kierunkiem wychowawcy uczniowie mogli próbować swoich sił w przygodach zaczerpniętych z pomysłów ich ulubionych autorów. Zabawy zakończyły nocne dyskusje . Rankiem wszyscy zadowoleni i z apetytem na nowe literackie podróże opuścili mury szkoły.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka Piątek, 2 czerwca 2017 Szkolny Dzień Dziecka W czasie obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka w naszej szkole uczniowie mieli okazję wykazać się w czasie zajęć plastycznych pod hasłem „Dzieci świata”, sportowych – konkurując w czasie slalomu ustawionego na hali oraz czytelniczych, gdyż społeczność wzięła udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest popularyzacja czytelnictwa w polskim społeczeństwie. Uczniowie klasy VI przeprowadzili zajęcia dla młodszych kolegów w ramach działań Samorządu Uczniowskiego i dzielenia się wiedzą. Na koniec podsumowano konkurs dotyczący zasad właściwego zachowania organizowany w ramach projektu „Kulturalny i życzliwy uczeń” oraz kolejny etap konkursu „Uczeń na medal”. Dzieciom ich święto osłodziła Rada Rodziców, która ufundowała słodkie upominki dla każdego z uczniów.

Poezja Juliana Tuwima

Poezja Juliana Tuwima Czwartek, 1 czerwca 2017 Ponadczasowy urok poezji Juliana Tuwima Czternaścioro uczniów kl. I-III wzięło udział w zorganizowanym przez ich wychowawczynie konkursie recytatorskim. Publikę dla występujących stanowili ich koleżanki i koledzy z klas, a występy oceniało jury pod przewodnictwem pani Barbary Gracy z Gminnej Biblioteki Publicznej. Utwory prezentowane przez uczestników to zarówno bardzo popularne takie jak „Skakanka”, Abecadło” czy „Okulary”, jak i mniej znane młodym odbiorcom np. „Dżoncio”. Młodzi wykonawcy wykazali się świetną pamięcią, opanowaniem i talentem aktorskim, dlatego trudno było wyłonić najlepszych. Ostatecznie I miejsce zajęła uczennica kl. III Dominika Chowaniec, która recytowała utwór „Ptasie radio”, II miejsce Milena Ledwik z kl. III, recytująca wiersz „Dżoncio”, III miejsce Judyta Białostocka – uczennica kl. I prezentująca „Abecadło”, a wyróżnienie Gabriela Walus, która przedstawiła „Skakankę”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

It's my dream to have a twin

It's my dream to have a twin Czwartek, 25 maja 2017 Zakończenie projektu „It’s my dream to have a twin” Grupa chętnych uczniów z klasy czwartej przy wsparciu Pani Izabeli Konieczny przez trzy miesiące uczestniczyła w projekcie międzynarodowym we współpracy ze szkołą z Włoch. Głównym celem projektu było rozwijanie kompetencji językowych i nawiązanie znajomości z rówieśnikami z Włoch, wśród których uczniowie mieli odszukać niby bliźniaka – czyli ucznia jak najbardziej przypominającego ich pod względem wyglądu lub stylu życia. Dzieci, zadowolone ze współpracy, już planują zajęcia projektowe w przyszłym roku.