Klapki dla Gambii

Klapki dla Gambii Wtorek, 15 maja 2018 TY TEŻ MOŻESZ POMÓC !!! Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajsku została oficjalnym Ambasadorem Akcji " Klapki dla Gambii" Inicjatorem i głównym organizatorem Akcji jest Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku - Białej. Od 15 maja do15 czerwca 2018 roku Nasza szkoła zbiera !!! Klapki nowe, nieużywane – tanie - jak najwięcej !!!! Klapki plastikowe, najlepiej tzw. japonki i crocsy. Klapki dla dzieci, małe rozmiary od 18 do 37. Dlaczego klapki ? Klapki są najbardziej potrzebne i przydatne – są więc praktyczne, profilaktyczne i trwałe. A tych dzieci nie stać nawet na tak tanie klapki , które często ratują im Życie! Przynieś , przekaż uczniom naszej szkoły lub zadzwoń do nas to po nie przyjdziemy - tel. 33/8431142 Klapki, dla bosych dzieci w Gambii ( najbiedniejszy kraj świata), jeszcze w tym roku w lipcu, popłyną do Afryki, gdzie inicjator akcji wraz z polskimi księżmi i siostrą zakonną rozdadzą je Potrzebującym Dzieciom .

Informacja

Informacja Czwartek, 5 kwietnia 2018 W dniach 06 oraz 09 kwietnia br. prosimy o zapewnienie bezpiecznego dojścia i powrotu dzieci do szkoły przez rodziców, z powodu nieobecności osoby nadzorującej przejście przez jezdnię Dyrektor Szkoły Przemysław Dziedzic

Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2018-2019

Piątek, 2 marca 2018 SZANOWNI PAŃSTWO Zgodnie z Zarządzeniem Nr 22/2018 Wójta Gminy Oświęcim z dnia 29 stycznia 2018 r. składanie wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Oświęcim odbywa się od 26 lutego do 28 marca 2018r.

PRZEKAŻMY NASZYM DZIECIOM 1% PODATKU

PRZEKAŻMY NASZYM DZIECIOM 1% PODATKU Czwartek, 15 lutego 2018 Uprzejmie prosimy o wsparcie naszej szkoły 1% podatku. Z powyższych środków sfinansowane będzie uaktualnienie oprogramowania komputerów w szkolnej pracowni komputerowej. Aby przekazać 1% podatku dla naszej szkoły: 1. Wypełnij swój PIT, odpowiednio: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38 2. Oblicz 1 % od wartości należnego podatku i wpisz kwotę w polu Wnioskowana kwota 3. WAŻNE: w polu Numer KRS wpisz: 0000052078 4. NAJWAŻNIEJSZE: w polu Cel szczegółowy 1% wpisz: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajsku. DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE! PAMIĘTAJCIE, ŻE PRZEKAZANE ŚRODKI NIC WAS NIE KOSZTUJĄ! POPROŚCIE O WSPARCIE TEJ AKCJI WASZE RODZINY, PRZYJACIÓŁ, SĄSIADÓW!

Informacja

Informacja Środa, 31 stycznia 2018 KOMUNIKAT Ze względu na nieobecność osoby nadzorującej przejście dla pieszych w dniach 01-08.02.2018 roku prosimy o zapewnienie bezpiecznego dojścia dzieci do szkoły oraz powrotu do domu przez rodziców.

Inowacyjny program nauczania z EDB

Inowacyjny program nauczania z EDB Środa, 4 października 2017 Więcej, niż zakłada podstawa programowa Uczniowie klas gimnazjalnych, realizujący innowacyjny program nauczania z EDB – poszerzony o szkolenie dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP i szkolenie strzeleckie, rozpoczęli kolejny cykl zajęć. Obecnie w tym projekcie uczestniczy ok. 60. uczniów z klas: 2A, 2B i 3C. Zajęcia specjalistyczne z ochrony ppoż. prowadzi druh Tomasz Tyran (komendant Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Oświęcimiu), szkoleniem strzeleckim zajmuje się Zbigniew Szczerbowski (nauczyciel, instruktor strzelectwa sportowego), a pieczę nad całością sprawuje Przemysław Dziedzic (dyrektor SP w Rajsku). Zwieńczeniem szkolenia z zakresu ochrony ppoż. i pierwszej pomocy jest otrzymanie zaświadczenia o odbytym kursie dla członków MDP, natomiast z zakresu strzelectwa – reprezentowanie szkoły w zawodach, rywalizacja z innymi i radość z osiągniętych sukcesów. Wybrane elementy programu są sukcesywnie rozszerzane na pozostałych uczniów naszej szkoły.

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami Środa, 13 września 2017 Dyrektor Szkoły Podstawowej zaprasza Rodziców na spotkanie, które odbędzie się 18 września 2017r. o godz. 16.30 na hali sportowej szkoły.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego Piątek, 1 września 2017 Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego - 4 września 2017 r.: godz. 8.00 - msza święta, godz. 9.00 - akademia inaugurująca nowy rok szk., spotkanie z wychowawcami, godz. 10.15 - odjazd autobusów szkolnych.

Edukacja antytytoniowa

Edukacja antytytoniowa Poniedziałek, 5 czerwca 2017 Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2016/2017 do ogólnopolskiego programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I - III szkół podstawowych. W programie uczestniczyli uczniowie klas I-III. W ramach programu odbyły się zajęcia warsztatowe, na których dzieci dowiedziały się co to jest zdrowie, od czego zależy, co szkodzi naszemu zdrowiu, co robić gdy zdrowie jest zagrożone. Na zakończenie programu w ramach podsumowania zdobytej wiedzy przeprowadzono warsztaty plastyczne pt. "Nasz kolorowy świat czyli, nie pal przy mnie proszę".

Noc w szkole

Noc w szkole Sobota, 3 czerwca 2017 „Karaluchy pod poduchy czyli noc w szkole” Z nocy drugiego na trzeciego czerwca uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą p. I. Konieczny i opiekunem p. A. Myśliwiec nocowali na świetlicy szkolnej. Program imprezy był dość bogaty. P. Marta Kotyla zorganizowała dla młodzieży lekcję biblioteczną, podczas której uczniowie zmierzyli się z quizem opartym o dobrze znane lektury. Następnie uczniowie dyskutowali nt. znaczenia odkrytego hasła: „Szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni”. W dalszej kolejności uczniowie urządzili mini zawody na hali sportowej. Oprócz typowych gier drużynowych szóstoklasiści wzięli udział w strategicznej zabawie „Przejmowanie flagi”, gdzie trzeba było wykazać się sprytem, szybkością oraz umiejętnością planowania i pracy w zespole. Po pysznej kolacji uczniowie z opiekunami usadowili się w kąciku zabaw i gier grupowych, oglądali filmy i oddawali się luźnym rozmowom. Gdy przyszedł czas na ciszę nocną ciężko było zmrużyć oko. W końcu się udało, jednak ranne ptaszki obudziły się już koło wpół do szóstej. Po wspólnym śniadaniu i pożegnalnym meczu na sali gimnastycznej uczestnicy rozeszli się do domów. Ależ to była noc :).