Jeden z dziesięciu - konkurs gminny

Już od piętnastu lat w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku odbywa się Gminny Konkurs Wiedzy Ogólnej dla klas II-III „Jeden z dziesięciu”. W tym roku wzięło w nim udział 24 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe naszej gminy. Spośród nich wyłoniono 10 finalistów (Emilia Ślimak SP Brzezinka, Jakub Piela SP Brzezinka , Mateusz Marzec SP Poręba, Paweł Sroka SP Włosienica, Julita Gliszczyńska SP Włosienica,  Jakub Żmuda SP Włosienica, Wiktoria Wójcik SP Grojec, Kacper Biedroń SP Grojec, Wiktoria Czyżycka SP Rajsko, Emilia Łuszczkiewicz SP Rajsko).

Uczniowie wykazali się ogromnym zasobem wiedzy z różnych dziedzin nauki. Wśród pytań znalazły się i takie: Jak nazywa się naukowiec prowadzący wykopaliska?,  Jak ma na imię przemądrzały smurf w okularach?, W jakim miesiącu przypada najdłuższy dzień w roku?, Podaj tytuł hymnu Unii Europejskiej?, Jak ma na imię obecny papież?, Kto stoi na czele gminy? Oprócz zagadek słownych pytania wzbogacono projekcją zdjęć. W zaciętej rywalizacji najlepszymi okazali się:

MATEUSZ MARZEC SP PORĘBA  - I miejsce

KACPER BIEDROŃ SP GROJEC – II miejsce

WIKTORIA WÓJCIK SP GROJEC – III miejsce

Sponsorem atrakcyjnych nagród był OKSiR Gminy Oświęcim. Gośćmi honorowymi byli: zastępca wójta Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek, dyrektor ZEASiP Krzysztof Szpara, dyrektor OKSiR Jadwiga Szczerbowska.