Pomoc ma moc

Pomoc ma moc Środa, 11 października 2017 Pomoc ma moc! Wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku uczestniczyły w Pikniku Charytatywnym, który w sobotę 30 września br. odbył się na terenie Przedszkola Samorządowego w Zaborzu. Podczas imprezy zebrano 7 tysięcy 703 zł na leczenie i rehabilitację podopiecznej Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy Natalki Wolak z Głębowic, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Katarzyna Kubisty, Ewelina Wanat, Maria Iacuzzo, Emilia Ołtarzewska, Emilia Janusz i Emilia Lewandowska przez pięć godzin obsługiwały stoiska z atrakcjami: cieszącą się sporym zainteresowaniem loterię fantową, sklepik rozmaitości oraz dmuchańce dla najmłodszych. Uczestniczyły w podliczaniu zebranej do puszek kwoty i spisywaniu protokołu ze zbiórki publicznej. Dziewczęta na co dzień działają w Kole Wolontariatu prowadzonym przez Monikę Bartosz i Martę Pastwę-Tusińską. Wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się w działalność rajskiego wolontariatu, zapraszamy do współpracy.

Zwolnienie z opłaty za ubezpieczenie dziecka

Piątek, 6 października 2017 Informujemy, że rodzice którzy pragną starać się o zwolnienie z opłaty za ubezpieczenie dziecka w szkole, do dnia 13 października 2017 r. powinni złożyć do szkoły (wychowawca, sekretariat, pedagog szkolny) wypełniony wniosek, którego druk można pobrać ze strony internetowej szkoły, z sekretariatów lub u pedagoga szkolnego. Regulamin zwolnienia z ubezpieczenia dostępny jest na stronie internetowej szkoły.

Spotkanie z jesienią

Spotkanie z jesienią Środa, 4 października 2017 W poniedziałek 2 października klasa I udała się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Największą atrakcją wyprawy okazały się obserwacje przyrodnicze przy użyciu lupy. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się roślinom i owadom. Spacer był też okazją do ćwiczeń ruchowych w terenie – zajęcia zakończyły się marszobiegiem. Oby w najbliższym czasie pogoda sprzyjała kolejnym wycieczkom przyrodniczym.

Inowacyjny program nauczania z EDB

Inowacyjny program nauczania z EDB Środa, 4 października 2017 Więcej, niż zakłada podstawa programowa Uczniowie klas gimnazjalnych, realizujący innowacyjny program nauczania z EDB – poszerzony o szkolenie dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP i szkolenie strzeleckie, rozpoczęli kolejny cykl zajęć. Obecnie w tym projekcie uczestniczy ok. 60. uczniów z klas: 2A, 2B i 3C. Zajęcia specjalistyczne z ochrony ppoż. prowadzi druh Tomasz Tyran (komendant Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Oświęcimiu), szkoleniem strzeleckim zajmuje się Zbigniew Szczerbowski (nauczyciel, instruktor strzelectwa sportowego), a pieczę nad całością sprawuje Przemysław Dziedzic (dyrektor SP w Rajsku). Zwieńczeniem szkolenia z zakresu ochrony ppoż. i pierwszej pomocy jest otrzymanie zaświadczenia o odbytym kursie dla członków MDP, natomiast z zakresu strzelectwa – reprezentowanie szkoły w zawodach, rywalizacja z innymi i radość z osiągniętych sukcesów. Wybrane elementy programu są sukcesywnie rozszerzane na pozostałych uczniów naszej szkoły.

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie Czwartek, 28 września 2017 Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!! "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" - to prawda. Dziękujemy Pani Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Rajsku oraz pracownikom przedszkola za pyszną zupę, którą mogliśmy częstować naszych uczniów.

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami Środa, 13 września 2017 Dyrektor Szkoły Podstawowej zaprasza Rodziców na spotkanie, które odbędzie się 18 września 2017r. o godz. 16.30 na hali sportowej szkoły.

Rocznica boju pod Rajskiem

Rocznica boju pod Rajskiem Piątek, 8 września 2017 Obchody rocznicowe. W bieżącym roku obchodzimy 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej, którą tradycyjnie społeczność naszej szkoły uczciła pod pomnikiem żołnierzy, którzy zginęli 4 IX 1939 r. w czasie boju pod Rajskiem. Program artystyczny przygotowany przez panie Zofię Kanclerz i Małgorzatę Rolewską obejrzeli przedstawiciele władz gminnych, placówek oświatowych i organizacji lokalnych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo przede wszystkim Czwartek, 7 września 2017 Uczniowie klasy pierwszej gościli na swoich zajęciach funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Jak co roku nasi najmłodsi uczniowie zostali uwrażliwieni na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Oczywiście młodzi ludzie z uwagą wysłuchali wszelkich rad i z zainteresowaniem brali udział w zajęciach. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom edukacyjnym podniesiona zostanie nie tylko świadomość zagrożeń, ale przede wszystkim stan bezpieczeństwa dzieci.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Poniedziałek, 4 września 2017 Pierwszy dzwonek! Rok szkolny 2017/2018 społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku rozpoczęła od okolicznościowej mszy świętej, którą odprawił proboszcz parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Rajsku – ks. Lech Kalinowski. Następnie pan dyrektor – Przemysław Dziedzic przywitał wszystkich w progach nowej, ośmioklasowej szkoły podstawowej. Słowo do społeczności szkolnej skierowała w imieniu wójta gminy Oświęcim pani dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim pani Halina Musiał. Wreszcie nadszedł czas na ślubowanie i pasowanie tegorocznych pierwszoklasistów. Później uczniowie udali się pierwszy raz w tym roku szkolnym do klas na spotkanie z wychowawcami.

Praca pełną parą

Praca pełną parą Wtorek, 27 czerwca 2017 Praca idzie pełną parą, w szkole remonty, cała kadra pracowników szkoły zaangażowała się w malowanie sal.

archiwum wiadomości