Inowacyjny program nauczania z EDB

Więcej, niż zakłada podstawa programowa Uczniowie klas gimnazjalnych, realizujący innowacyjny program nauczania z EDB – poszerzony o szkolenie dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP i szkolenie strzeleckie, rozpoczęli kolejny cykl zajęć. Obecnie w tym projekcie uczestniczy ok. 60. uczniów z klas: 2A, 2B i 3C. Zajęcia specjalistyczne z ochrony ppoż. prowadzi druh Tomasz Tyran (komendant Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Oświęcimiu), szkoleniem strzeleckim zajmuje się Zbigniew Szczerbowski (nauczyciel, instruktor strzelectwa sportowego), a pieczę nad całością sprawuje Przemysław Dziedzic (dyrektor SP w Rajsku). Zwieńczeniem szkolenia z zakresu ochrony ppoż. i pierwszej pomocy jest otrzymanie zaświadczenia o odbytym kursie dla członków MDP, natomiast z zakresu strzelectwa – reprezentowanie szkoły w zawodach, rywalizacja z innymi i radość z osiągniętych sukcesów. Wybrane elementy programu są sukcesywnie rozszerzane na pozostałych uczniów naszej szkoły.