Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego Piątek, 1 września 2017 Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego - 4 września 2017 r.: godz. 8.00 - msza święta, godz. 9.00 - akademia inaugurująca nowy rok szk., spotkanie z wychowawcami, godz. 10.15 - odjazd autobusów szkolnych.

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa Czwartek, 19 stycznia 2017 Już niecały miesiąc do wspaniałej Zabawy Karnawałowo - Walentynkowej którą organizuje Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku. Bilety sprzedają się jak świeże bułeczki i zostało już ich niewiele. Gwarantujemy zabawę jakiej jeszcze nie przeżyliście !!! Serdecznie zapraszamy.

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa Środa, 4 stycznia 2017 Bilety już do nabycia ! Już od kilku dni można zakupić bilety na zabawę Karnawałowo-Walentynkową w sekretariacie Szkoły Podstawowej. Wszystkich zainteresowanych ZAPRASZAMY.

Informacja

Informacja Niedziela, 1 stycznia 2017 UWAGA !!! Ze względu na nie obecność osoby nadzorującej przejście dla pieszych w dniach 03 - 04. stycznia 2017 r. prosimy rodziców/opiekunów o zapewnienie bezpiecznego dojścia dzieci do i ze szkoły. Dziękujemy.

Jasełka

Jasełka Czwartek, 22 grudnia 2016 Jasełka 2016 !!! Do dziś nie milkną brawa jakie otrzymali aktorzy występujący na rajskich Jasełkach. Aktorzy - amatorzy, którzy złamali wszystkie bariery międzypokoleniowe i w cudowny sposób przekazali wesołą nowinę narodzin PANA. Na scenie w Kaplicy św. Barbary w Rajsku wystąpiło kilka pokoleń rajszczan. Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Rajsku wesoło brykały jak Baranki, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rajsku obsadzili większość ról od pasterzy, gwiazdek na niebie, aż po chór aniołów. Absolwenci rajskich szkół zobaczyć można było jako Józefa, Maryję oraz Aniołów. Do występu zaangażowali się także rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz inni mieszkańcy Rajska jako: Trzej Królowie, Herod i Diabeł. Ogromne podziękowania dla Pań (Małgosi, Moniki oraz Izy) ze Szkoły Podstawowej w Rajsku za przygotowanie dzieci oraz całego występu. Kolejna odsłona jasełek już 15 stycznia 2017 r. ZAPRASZAMY!!!

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa Czwartek, 15 grudnia 2016 Zaczynamy odliczanie!!! Pozostało 58 dni do wspaniałej zabawy z Zespołem "REVERS" na żywo oraz pysznym jedzeniem. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku serdecznie zaprasza na Zabawę Karnawałowo - Walentynkową. Podczas zabawy liczne atrakcje oraz loterie. Ilość miejsc ograniczona. ZAPRASZAMY !!!

Konsultacje

Konsultacje Wtorek, 13 grudnia 2016 Zapraszamy na konsultacje 19.12.2016 (poniedziałek)  godzina 16:30 - 17:30

Konkurs plastyczny "Nasze Rajsko"

Konkurs plastyczny Piątek, 18 listopada 2016 Podczas Koncertu Pamięci (12 listopada 2016 r.) w Domu Ludowym w Rajsku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Nasze Rajsko”, którego organizatorami byli: Fundacja „Kołatka”, OKSiR Gminy Oświęcim oraz sołtys Rajska, Maciej Majerski. Jury pod przewodnictwem artysty‑plastyka Pawła Warchoła wyłoniło zwycięzców, wśród których znaleźli się nasi uczniowie. A oto ich osiągnięcia: W kategorii kl. I-III: - I miejsce – Wiktoria Ryszka - II miejsce – Joanna Janik i Maciej Pawlusiak W kategorii kl. IV-VI: - I miejsce – Lidia Jastrzębiowska - II miejsce – Emilia Chwiędacz - III miejsce – Wiktoria Borycka - Wyróżnienia – Wiktoria Ciuk, Wiktoria Czyżycka i Wiktoria Sadulska Koncert wrocławskich muzyków poprzedzony został występem naszej uczennicy – Anny Baranowskiej, laureatki II Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej.

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości Piątek, 11 listopada 2016 Święto Niepodległości społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku obchodziła udziałem w uroczystości zorganizowanej przez Gimnazjum Gminne im.mjr. Piotra Szewczyka w Rajsku. Akademia okolicznościowa była jednocześnie podsumowaniem Gminnego Roku Cichociemnych. Rozpoczynającą mszę św. od strony muzycznej uświetnił chór złożony z uczennic szkoły podstawowej i gimnazjum prowadzony przez panią Małgorzatę Rolewską. W czasie uroczystości uczniowie wysłuchali słów licznie zgromadzonych przedstawicieli władz. Ze szczególną uwagą obejrzano niezwykle ciekawy i interesująco przygotowany montaż artystyczny przybliżający w bardzo zachęcającej formie losy mjr Piotra Szewczyka i innych cichociemnych. Na zakończenie wystąpili laureaci Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej, wśród których można było usłyszeć m.in. uczennice naszej szkoły: Annę Baranowską z kl. III zwyciężczynie w kategorii solistów ze szkół podstawowych i Kornelię Korczyk, Wiktorię Słowińską, Julię Ledwik, które wygrały w kategorii zespołów.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej Piątek, 14 października 2016 Dzień Edukacji Narodowej społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku uczciła okolicznościową akademią,na której nie zabrakło pani dyrektor Zespołu Ekonomicznego Szkół i Przedszkoli Gminy Oświęcim - Haliny Musiał, sołtysa wsi Rajsko -pana Macieja Majerskiego, przedstawicielek Rady Rodziców- pań: Eweliny Korczyk i Katarzyny Janik oraz emerytowanych pracowników naszej szkoły. Uczniowie przygotowali zabawny program artystyczny, piękne kwiaty i wzruszające życzenia. Oczywiście przedstawiciele Rady Rodziców również złożyli życzenia pracownikom oświaty. Uwieńczeniem uroczystości były gratulacje, które nagrodzonym w tym roku szkolnym pracownikom złożył dyrektor szkoły pan Przemysław Dziedzic.