11 listopad 1918

Dnia 10 listopada odbyły się uroczystości upamiętniające  odzyskanie niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 roku. W uroczystościach uczestniczyli między innymi przedstawiciele Gminy Oświęcim, szkół gminnych, dzieci i młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum w Rajsku.

Akademia została przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Przedstawienie przybrało formę pantominy ukazującej przełomowe momenty w drodze do odzyskania niepodległości. Dopełnieniem przedstawienia były pieśni prezentowane przez chór szkolny pod przewodnictwem Małgorzaty Rolewskiej.

W trakcie uroczystości zaprezentowali się również laureaci gminnego konkursu pieśni patriotyczne. Po zakończonej akademii przedstawiciele gminy, dyrektorzy szkół, poczty sztandarowe, ochotnicza straż pożarna z Rajska przeszli pod obelisk upamiętniający bohaterów kampanii wrześniowej, gdzie złożono kwiaty.