Jan Paweł II naszym patronem

JAN PAWEŁ II - NASZ PATRON. Uroczyste obchody DNIA PATRONA rozpoczęliśmy mszą świętą w Kaplicy św. Barbary, którą odprawił ksiądz proboszcz parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Rajsku Lech Kalinowski. W czasie kazania przypomniał o wielu ważnych słowach Jana Pawła II ze szczególnym uwzględnieniem Listu do dzieci napisanego przez naszego świętego rodaka w 1994 r. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod przewodnictwem pani Małgorzaty Rolewskiej. We wspólnej modlitwie łączyli się pracownicy, uczniowie, ich krewni z przedstawicielami Rady Rodziców paniami: Katarzyną Janik, Eweliną Korczyk i Ewą Kubisty na czele oraz zaproszeni goście przybyli w osobach pana wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza, sołtysa wsi Rajsko – pana Macieja Majerskiego, pań dyrektor rajskich placówek oświatowych: pani Barbary Toczek – dyrektor Przedszkola Samorządowego w Rajsku, pani Magdaleny Białostockiej – dyrektor Niepublicznego Przedszkola Gniazdko w Rajsku, pani Marzeny Wilk – Grabowskiej – dyrektor Gimnazjum Gminnego Nr 1 im. mjr. Piotra Szewczyka w Rajsku przybyłej wraz z pocztem sztandarowym; pani Barbary Gracy - z Biblioteki Gminnej, filia w Rajsku; pani przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Rajsku – Jadwigi Chowaniec, panem Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej – Marcinem Ryśką przybyłym wraz z pocztem sztandarowym. Po uroczystej eucharystii przedstawiono krótki montaż poświęcony Janowi Pawłowi II, w czasie którego zaprezentowali się laureaci konkursu recytatorskiego utworów Karola Wojtyły: Emilia Zimnol, Joanna Janik, Wiktoria Słowińska, Kornelia Korczyk, Marcin Błasiak ( z powodu niedyspozycji nie wystąpił Filip Nowogrodzki). Wzruszająca oprawa muzyczna była dziełem chóru szkolnego prowadzonego przez panią Małgorzatę Rolewską. Po uroczystości okolicznościowe słowo do zebranych skierował Wójt Gminy Oświęcim – pan Albert Bartosz. Następnie pan dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku - pan Przemysław Dziedzic – zaprosił zaproszonych gości na spotkanie do szkoły. Podniosła uroczystość z całą pewnością pozostanie na długą w pamięci jej uczestników, dzięki uniwersalnym naukom św. Jana Pawła II.